içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

İpekyolu’nda Üniversiteye Hazırlanan Öğrencilere Müjde

İlçede üniversite sınavına girecek öğrencilerin yaz tatillerini kapsamlı ve verimli bir şekilde geçirebilmeleri amacıyla Başkan V. Aydın’ın talimatları ile ücretsiz yaz kursu hizmeti başlatılıyor.

İpekyolu’nda Üniversiteye Hazırlanan Öğrencilere Müjde
Haberi Sesli Dinle

İpekyolu Kaymakamı Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın’ın eğitime ve öğrencilere yönelik sağladığı destekler devam ediyor.

Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Sınavı (AYT), Yabancı Dil Testi (YDT)  öğrencilerine destek olmak amacıyla oluşturulan yaz kurs programlarından mezun gençler tamamıyla ücretsiz olarak faydalanabilecek.

Sınırlı kontenjanlarla verilecek olan kurslardan faydalanmak isteyen öğrencilerin, Van ili İpekyolu ilçesi sınırlarında ikamet etmesi, başarı seviyeleri göz önünde bulundurularak kayıtları alınacaktır. Birinci dereceden şehit ve gazi yakınları (anne, baba, kardeş) ise hiçbir koşul aranmadan ücretsiz yaz kursundan faydalanabilecektir.

Ön başvurular 15 Haziran 2022 tarihinde başlamış olup, başvurular online veya şahsen yapılacaktır. Kursların ön başvuru tarihlerinin son günü ise 17 Haziran 2022 Cuma günü mesai bitiminde sona erecek.

Online Başvuru Adresi: https://forms.gle/Ra8QNLHFz6PRcG348

Şahsen Başvuru Adresi: Bahçıvan Mahallesi Sıhke Caddesi İpekyolu Sosyal Yardımlaşma ve

Dayanışma Vakfı Binası 4. Kat İpekyolu

Başvurularını belirtilen tarihler arasında yapmayan öğrencilerin kaydı dikkate alınmayacaktır.

Ön kayıtlar değerlendirilmeye alındıktan sonra kontenjana giren öğrenciler bilgilendirilecek, kesin kayıt için bazı evraklar talep edilecektir.

Kesin kayıt için istenilecek evraklar;

1. Diploma Fotokopisi

2. 1 Adet Fotoğraf

3. Yerleşim Yeri Belgesi

4. YKS Sonuç Belgesi (geçmiş yıllara ait) şeklindedir

Tarih: 15-06-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum
DİĞER EĞİTİM HABERLERİ