içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Parkı Olmayan’ Merkez Mahalle Kalmayacak

Belediyemizin; Beyüzümü Mahallesi’nde bin 950 metrekare alan üzerine inşasına başladığı parkın bitimiyle mahalle sakinleri ilk parkına kavuşuyor, böylelikle parkı olmayan tek bir merkez mahallemiz de kalmamış oluyor.

Parkı Olmayan’ Merkez Mahalle Kalmayacak
Haberi Sesli Dinle

İlçede parkı olmayan tek merkez mahalle olan Beyüzümü Mahallesi sakinleri parkına kavuşuyor. Hayata geçirdiği birçok mega projenin yanı sıra yaptığı parklarla ilçe halkı tarafından büyük beğeni toplayan Belediyemiz, merkez mahallelerden olup parkı olmayan Beyüzümü Mahallesi sakinlerini de ilk parkına kavuşturuyor.

 

Belediye Başkan Yardımcımız Hasan Handil ile birlikte yapımı hızla devam eden Beyüzümü Mahallesi Park alanında incelemelerde bulunan Başkanımız Salih Akman, hizmet odaklı yönetim anlayışıyla belediyenin bütçe ve imkanlarını ilçenin kalkınması ve halkın menfaatleri doğrultusunda kullandıklarını söyledi. Başkanımız Salih Akman, parkı olmayan tek mahalle olan Beyüzümü Mahallesi sakinlerinin de kısa bir süre sonra parkına kavuşacaklarının müjdesini verdi. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından desteklenen parkın bin 950 metrekare alana sahip olacağını kaydeden Başkanımız Salih Akman, “Mahallenin ilk olma özelliğine sahip olan bu parkı çok kısa sürede tamamlayarak mahalle sakinlerimizin hizmetine sunacağız. Mahallemize ve ilçemize hayırlı olsun. Böylelikle parkı olmayan tek bir merkez mahallemiz kalmamış olacak” dedi.

 

Mahalle sakinlerinin temiz ve ferah bir ortamda dinlemeleri için belediye olarak ellerinde gelen tüm imkanları seferber ettiklerini vurgulayan Başkanımız Salih Akman, “Beyüzümü Mahallemiz de şimdiye kadar bir parkın olmaması uygun parsel bulamamamızdan kaynaklanıyordu. Allah’a şükürler olsun belediye olarak parsel sorununu çözmemizle birlikte parkımızın temelini attık. Parkımızda mahalle sakinleri için dinlenme alanı, çocuklar için oyun ve eğlence alanları gençler için de spor alanları mevcuttur” ifadelerini kullandı.

Tarih: 28-06-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum
DİĞER İLÇELER HABERLERİ