içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Van’da 3 belediyeden halk ekmeği açıklaması

Edremit Belediyesi, Tuşba Belediyesi ve İpekyolu Belediyesi’nden halk ekmeği hakkında yeni bir açıklama yaparak bir duyuruda bulundu.

Van’da 3 belediyeden halk ekmeği açıklaması
Haberi Sesli Dinle

BASIN VE KAMUOYUNA

Van Merkez Tuşba, Edremit ve İpekyolu belediyelerimizce; hali hazırda devam eden halk ekmek hizmeti, yüklenici firmanın sözleşmeye aykırı olarak fiyat artışı yapması sebebiyle durdurulmuştu.

Normalde 2,80 TL’ye satılması gereken halk ekmek belediyelerimizin onayı olmadan 3 TL’ye çıkarılmak istenmiştir. Halkımızın ucuz ekmek hizmetine ulaşmasını engelleyecek bu provokasyona karşı belediyelerimiz de ekmek satışlarını durdurma kararı almıştı. Öte yandan 3,50 TL olması gereken normal ekmek fiyatı ise, halk ekmek fiyatını sabote etmek amacıyla bir kısım firmalar tarafından istikrarsızlığa sebebiyet vermek için fiyatlarla oynanmıştır.

Halkımızın her zaman kaliteli ve ucuz ekmek hizmetine ulaşması için gerekli çalışmalar başlatılmıştır ve gerekli tedbirler alınmıştır. Bu konuda herhangi bir aksamaya sebebiyet verilmeyecektir. Yüklenici firmanın haksız fiyat artışı talebi ve bir kısım işletmelerin talebi kabul edilmeyerek reddedilmiştir. Belediyelerimizi zan altında bırakacak ve halkımızın daha ekonomik ekmek hizmetine ulaşmasına engel olacak tüm provokasyonlara karşı durduğumuzu ve fırsat vermeyeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Tarih: 26-09-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum
DİĞER VAN HABER HABERLERİ