içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Van’da bisiklete olan ilginin nedeni belli oldu

Van’da havaların ısınması ve akaryakıt fiyatlarına gelen fahiş zamlar insanları bisiklete ve elektrikli bisikletlere yönlendirdi. Dünyada ve ülkemizde akaryakıta gelen zamlar, araç sahiplerini alternatif alanlara sevk ediyor. Masrafının az olması ve sağlık açısından da birçok artısı olan bisikletler bu yıl daha fazla rağbet görüyor.

Van’da bisiklete olan ilginin nedeni belli oldu
Haberi Sesli Dinle

Bisikletlerin rağbet görmesinden ve tercih edilmesinden memnun olan sektör temsilcileri, her şeyde olduğu gibi bisiklet parçalarına da bir miktar zam görüldüğünü belirterek buna rağmen insanların bisikleti sevdiğini ve alternatif bir ulaşım aracı olarak kullanmaya devam ettiğini ifade etti.

 

“Zamlar, bisiklet satışlarını arttırdı”

Bisiklet sektöründe 25 yıldır hizmet verdiğini belirten Ezdin Kaplan, son zamanlarda akaryakıt fiyatlarına ciddi zamların geldiğini hatırlatarak, bu zamlara istinaden bisiklet satışları arttığını söyledi.

 

Kaplan, “Bisikletin herhangi bir yakıtı ve maliyeti yok. Çok cüzi bir fiyat karşılığında bir bisiklet edinebiliriz. Bu bisikleti ulaşım, spor, aktivite ve hobi olarak hayatımızın vazgeçilmezi yapabiliriz. Ayrıca bisiklet sürerek doğamızı daha fazla koruyup çocuklarımıza gelecek sağlayabiliriz.” dedi.

 

“Yıllardır bisikletini depoda ve kömürlükte tutan insanlar bu yıl bisikletlerini çıkardılar”

Akaryakıt ve dolar kuruna bağlı olarak bisiklet parçalarının da zamlandığını ve bu durumun insanların cebine ister istemez yansıdığını dile getiren Kaplan, “Yılardır bisikletini depoda ve kömürlükte tutan insanlar geliyor. Bir maliyet çıkardığımızda insanlara çok gelebiliyor. Bunun nedeni sadece ekonomi değil insanlar bisiklete yabancı olduğu için bu fiyat onlara fazla gelebiliyor. Neticede her şeyde olduğu gibi bisiklet ve bisiklet parçaları da zamlandı, bunu da normal görmek lazım.” ifadelerini kullandı.

(İLKHA)

Tarih: 29-06-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum
DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ