içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Van’da operasyonu! 13 gözaltı 7 Tutuklanma

Van'da terör örgütlerinin faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine ve göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti" yapan şahıs/şahısların deşifresine ve düzensiz göçmenlere yönelik yürütülen operasyonlar devam ediyor.

Van’da operasyonu! 13 gözaltı 7 Tutuklanma
Haberi Sesli Dinle

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, terör örgütlerinin faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yürütülen çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, “27 Haziran-3 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde; PKK/KCK terör örgütü soruşturmalarında 6, DEAŞ terör örgütü soruşturmaların 3 ve FETÖ/PDY terör örgütü soruşturmalarında da 4 şahıs olmak üzere toplam 13 şüpheli şahıs yakalanarak haklarında gerekli yasal işlemler yapılmıştır” denildi.

 

Van’da 7 organizatör tutuklandı  

Van’da polis ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda 7 organizatör tutuklandı.  

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde "Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti" yapan şahıs/şahısların deşifresine ve düzensiz göçmenlerin yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmaların devam ettiği belirtildi. Açıklamada, “Göçmen Kaçakçılığı İle Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü görevlilerimizce 27 Haziran - 3 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapılan 4 ayrı operasyonda; 8 organizatör hakkında adli işlem yapılmış ve 7 organizatör tutuklanmıştır” denildi.

Tarih: 04-07-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum
DİĞER VAN HABER HABERLERİ