içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Van’da organizatörlere operasyon

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada,Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti" yapan şahıs/şahıslara yönelik bir operasyon gerçekleştirdi.

Van’da organizatörlere operasyon
Haberi Sesli Dinle

Van’da düzensiz göçmen kaçakçılığına yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 10 organizatörden 5’i tutuklandı.

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “İl genelinde "Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti" yapan şahıs/şahısların deşifresine ve düzensiz göçmenlerin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar çerçevesinde Göçmen Kaçakçılığı İle Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü görevlilerimizce 19-25 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılan 7 ayrı operasyonda; 10 organizatör hakkında adli işlem yapılmış, 5 organizatör tutuklandı. Göçmen kaçakçılığı suçunda kullanılan 1 araca el konuldu” denildi.


BAŞKA HABER OKU


Van’da 5 kilo 632 gram metamfetamin ele geçirildi

Van’da narkotik polisinin yaptığı çalışmalarda 1 şahsın üzerinden 5 kilo 632 gram metamfetamin ele geçirildi.

Van Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sokak satıcılarına yönelik çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmalar çerçevesin 1 şahsın üzerinden 5 kilo 632 gram metamfetamin ele geçirildi. Elde edilen uyuşturucu maddeler ile ilgili olarak 1 şüpheli şahıs hakkında “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak/Uyuşturucu Madde Nakletmek” ve “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kabul Etme ve Bulundurma” suçlarından yasal işlem yapıldı.

Tarih: 26-09-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum
DİĞER VAN HABER HABERLERİ