içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Van Valiliği’nden 1 Ölü ve 12 Yaralının Olduğu Olay Hakkında Açıklama

Son dakika haber! Van'da kaçan şüpheli minibüsün tekerine ateş açılması sonucunda 1 ölü ve 12 yaralının olduğu olay hakkında Van Valiliği bir açıklamada bulundu.

Van Valiliği’nden 1 Ölü ve 12 Yaralının Olduğu Olay Hakkında Açıklama
Haberi Sesli Dinle

SON DAKİKA: Yaşanılan olay hakkında bir açıklama yapan Van Valiliği,” 03.07. 2022 saat 16.00 sıralarında Saray İlçesi Koçbaşı-Turan Mahalleri istikametinden Karahisar Mahallesine seyir halindeki şüpheli araç, jandarma görevlileri tarafından Karahisar mahallesi girişindeki kontrol noktasında durdurulmak istenmiştir.

Şoförünün ‘dur’ ihtarına uymayıp jandarma personelinin üzerine doğru sürdüğü aracın durdurulabilmesi amacıyla, aracın lastiklerine ateş açılmıştır. Lastikler patlatılmak suretiyle araç durdurulmuştur.

Aracın göçmen kaçakçılığında kullanıldığı ve içerisinde 40 düzensiz göçmen olduğu tesbit edilmiştir. Meydana gelen olayda seken kurşunlardan bir göçmen maalesef hayatını kaybetmiş, 12 düzensiz göçmen ise hafif şekilde yaralanmıştır.

Olaydan sonra kaçan Göçmen kaçakçısı ve aracın şöförüne yönelik yakalama çalışması devam etmektedir. Yaşanılan üzücü olayla ilgili olarak ilgililer hakkında adli ve idari soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” Dedi.

Tarih: 04-07-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum
DİĞER VAN HABER HABERLERİ