içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Yapıcıoğlu Van'a geldi! İşte ilk açıklaması

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, çeşitli programlara katılmak, partisinin il ve ilçe teşkilatları ile bir araya gelmek ve bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek üzere Van'a geldi. Yapıcıoğlu, öğle saatlerinde kentte yayın yapan 4 radyonun ortak yayınında dünya ve ülke gündemi ile ilgili kendisine yöneltilen soruları cevaplandırdı.

Yapıcıoğlu Van'a geldi! İşte ilk açıklaması
Haberi Sesli Dinle

Serhad FM, Radyo M, Van FM ve İlaç Radyo'nun ortak yayınına katılan Yapıcıoğlu, ekonomiden siyasi ittifaklara kadar birçok konuya değindi.

Konuşmasına HÜDA PAR'ın kuruluş amacına ve izlediği siyaset hakkında bilgi veren Yapıcıoğlu, HÜDA PAR'ın, Allah'ın razı olacağı bir siyaset tarzını benimsediğini, Allah'ın rızasını kazanmak için halka hizmet etmeyi kendilerine hedef edinen bir parti olduğunu söyledi.

Belediyelerde son zamanlarda çok fazla israf yapıldığına değinen Yapıcıoğlu, halkı Müslüman olan bir memlekette, dini hassasiyetleri olan ve ahlaki bozulmadan şikâyet eden, insanların oyları ile iktidara gelmiş olan kişiler tarafından ifsat edici ve israfla yapılan konserlerin acı verici olduğunu söyledi.

Çiftçilerin çok değerli bir hazine olarak görüp korunması gerektiğini belirten Yapıcıoğlu, zarar edeceğini düşünen çiftçinin toprağı sürmeyi bırakacağını ve gıda maddelerinin daha da pahalanmasına yol açacağına dikkat çekti.

İptal edilen KPSS'ye de değinen Yapıcıoğlu, sürecin şeffaf ve adalet çerçevesinde ele alınması ve mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini söyledi.

KYK'lılar hakkında da konuşan Yapıcıoğlu, bir kişinin hükmen suçlu olduğu sabit değilse beraat-ı zimmetin asıl olduğunu, bir kişinin suçlu olduğu kesin değilse o kişiye suçlu muamelesinin yapılmaması gerektiğini söyledi.

EYT'lilerin mağduriyetlerine dikkat çeken Yapıcıoğlu, bu mağduriyetlerin giderilmesi için yetkililerin adım atması gerektiğine işaret etti.

Konuşmasında, siyasi ittifaklara da değinen Yapıcıoğlu, mevcut sistemde partilerin mevcut cumhurbaşkanı adayını seçtirmek için siyasi partilerle ittifak kurmak zorunda olduğuna vurgu yaptı.

Seçim barajından dolayı siyasi partilerin kendilerini bir siyasi ittifak çatısı altına girme ihtiyacı hissettiklerini ifade eden Yapıcıoğlu, HÜDA PAR olarak kendilerini inkâr edecek herhangi bir siyasi ittifak içinde yer almayacaklarını söyledi.

 

Son olarak, Van'ın büyük bir köy görünümünde olduğunu belirten Yapıcıoğlu, Van'a kıymet veren, adalet temelinde her bir soruna eğilen ve onları çözmeye çalışan kadroların gelmesi ile Van'ın mevcut sorunlarının çözüleceğini dile getirdi.


İLGİLİ DĞER HABERLER


HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Van'da halkla buluştu

 

Memleket gezileri kapsamında Van'a gelen HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Muradiye ilçesinde halkla bir araya geldi.

Van'da ki programı kapsamında bugün, kentteki radyoların ortak canlı yayınına katılan Yapıcıoğlu, ardından Muradiye ilçesine bağlı Ünseli Mahallesi'ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

 

Açık alanda halkla buluşma gerçekleştiren Yapıcıoğlu, burada toplanan insanlara bir konuşma gerçekleştirdi.

 

Siyasette en çok şikayetçi oldukları konulardan birinin siyasetin sert üslubu olduğunu dile getiren Yapıcıoğlu, siyasete bakış açılarını özetle anlattı.

 

"Doğrulara el birliğiyle sahip çıkıp destek verirsek hep beraber kazanırız"

"Maalesef bizim memleketimizde siyasetin dili çok serttir. Siyaset yapmamın muhalefet etmenin üslubu bize biraz terstir." diyen Yapıcıoğlu, muhalefet ve iktidar arasında cereyan eden siyasi üslubu şöyle anlattı:

Bir parti eğer iktidarda ise o çok doğru bir şey yapsa da muhalefetteki diyor ki 'Ben muhalefetim ve onu eleştiririm. Ya da tam tersi… muhalefetteki bir parti çok haklı bir eleştiri, haklı bir tepki gösterse iktidardaki diyor ki 'O ki muhalefet söylemiş at çöpe gitsin.!' Böyle olmamalı… Eğer hepimiz, bütün siyasi partiler, bütün ehli siyaset ya da onların peşinden gidenler şu noktada anlaşabilsek; biz doğruya doğru, eğriye eğri, yanlışa yanlış diyebilsek bu hepimiz için daha iyi olacaktır. Hiçbirimiz yanılmaz değiliz. Her birimiz yanlış yapabiliriz. Bir kişinin doksan dokuz doğrusu, bir tane yanlışı olabilir, bir başkasının 50 doğrusu 50 yanlışı olabilir ya da birisi 20 doğruyla beraber 80 yanlış yapabilir. Beşeriz… bana göre doğru sana göre yanlış olabilir, sana göre doğru olan benim gözümle baktığında yanlış görülebilir. Problem değil bu. Ama herkes şunu bilmeli ki hiç kimse yüzde yüz haklı değildir, hiç kimse yüzde yüz doğru değildir. En doğru zannettiğin insan yanlış yapabilir en yanlış zannettiğin bir insan bazen doğruyu söyleyebilir. Öyleyse biz bu konuda ittifak içerisinde olursak, biz doğrulara, biz hakka-hakikate el birliğiyle sahip çıkıp destek verirsek inşallah hep beraber kazanırız. Doğruyu kim söylerse söylesin; doğru doğrudur. Yanlış bir adam da doğruyu söylerse o doğru değerinden bir şey kaybetmez.

"Eleştiride insaf ehli olmak lazım"

İktidar ve muhalefet partileri ya da onların takipçilerinin birbirlerinin doğrularına karşı ön yargılı davrandığına işaret eden Yapıcıoğlu, her iki tarafın da bu konuda yanlış davrandığına vurgu yaptı.

 

Eleştiride hem muhalefeti hem de iktidar sahiplerini insaflı olmaya davet eden Yapıcıoğlu, "İktidara sorsan memlekette aslında çok sıkıntı yok, muhalefet her şeyi çok abartıyor. Muhalefete sorsan hükümetin doğru yaptığı hiçbir şey yok her şey kökten yanlıştır. Malumunuz, şu son dönemde ekonomik sıkıntılar var… iktidara yakın bir gazeteci ya da bir yorumcu, bir ilim adamı konuştuğunda 'Siz ekonomiden çok şikâyet ediyorsunuz ama şimdi dünyada bir sıkıntı var, Türkiye'den kaynaklı değildir, her tarafta sıkıntı var.' diyor. Muhalif birisine sorarsan, 'Eğer Cumhurbaşkanlığı Sistemi olmasaydı, Başkanlık Sistemi olmasaydı, Parlamenter Sistem olsaydı hiç bu sıkıntılar çıkmayacaktı.' diyor. Bu ikisi de doğru değil! İkisinde de belki bazı hakikat payları olabilir ama insaf ehli olmak lazım. Eğriye eğri doğruya doğru." demek gerektiğini söyledi.

 

"Memlekette doğru yapan insanların sayısı artarsa bütün memleket kazanır"

Halkla buluşmalarının gayesini anlatan Yapıcıoğlu, mevcut sıkıntıları halkın gözünden bakarak gözlemlemek istediklerini kaydetti.

 

Halkın gözünden memleketin halini görmek için il il dolaştıklarına işaret eden Yapıcıoğlu, siyasetteki yapıcı anlayışlarını şöyle anlattı:

"Şimdi bazı sıkıntılar var. Sadece şu veya bu partiyi eleştireceğiz diye bir şeyi olduğundan farklı görmeyelim, göstermeyelim diye o sıkıntılara halkın gözüyle bakmak istiyoruz. İşin hakikati nedir, doğrudan doğruyu onu öğrenelim, hakikati ortaya koyalım, herkesin hakkını teslim edelim istiyoruz. Yanlışı da net çizgilerle tespit edip ortaya koyalım ki o yanlışı yapanlar kendilerini düzeltme konusunda istekli olsunlar. Kim yanlışından dönerse bu kârdır. A partisi, b partisi, c partisi iktidar ya da muhalefet fark etmez; memur, bürokrat, işçi, köylü kim olursa olsun neticede memlekette doğru yapan insanların, haktan hakikatten yana olan insanların sayısı artarsa bütün memleket kazanır."

Konuşmasının ardından mahalleliyi dinleyen Yapıcıoğlu, vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yapıcıoğlu'nun Van temaslarının yarın da devam edeceği belirtildi. (İLKHA)

Tarih: 12-08-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum
DİĞER VAN HABER HABERLERİ