içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Katil Aramızda

Tum dünyayı etkisi altına alan Covid 19 maalesef vurdumduymaz hareketlerimiz yüzünden her geçen gün hayatı biraz daha zorlaştırmaya, sevdiklerimizi bizden ayırmaya devam ediyor.

 

Bana birşey olmaz diyenler ; vurdumduymaz hareketinle en sevdiğine en sevdigime onun değer verdiğine veda  etmesine  neden oluyorsun.  Ben sağlıklıyım dikkat ediyorum demek yetmiyor iletişim kurduğumuz, evimize kabul ettiğimiz  kişiler de  sizin kadar dikkat ediyorlar mıdır?

 

YASAKLAR BİZİM İÇİN

 

Salgının ilk ayları toplum olarak biraz daha duyarlıydık hatta biraz daha korkuyorduk tedbirlerimizi daha sıkı tutuyor, gezmelere ve ev ziyaretlerimize kısıtlamalar getirerek daha çok mücadele ediyorduk.

 

Maalesef  taziyeler yasak olmasına rağmen taziyeler kurulmaya devam ediyor evlerde, küçük odalarda katılım göstermeye devam ediyoruz .

 

HERSEYI YETKILILERE BIRAKMAK YANLIS

 

Köy minibüslerinden tutun her türlü taşıma araçlarımız da malesef kendi sağlığımız, sevdiklerimizin sağlığı için alınan  tüm önlemler basitleştiriliyor ve  bizler üstümüze düşeni yapmıyoruz. 12 kişilik araçta 18 kişi ; hasta olduğu halde kendini karantinaya almayıp cadde sokak aramızda gezenler vallahi vebal altındasın bulaştırdığın her bireyin kul hakkı senin boynunadır

 

Kafe ve restorantlar kapalı.

Eğlence merkezleri kapalı.

Evlerimize okey masaları kurarak eğlence partileri yaparak malesef sevdiklerimize Iyilik yerine sadece kötülük yapıyoruz lütfen birlikte mucadele edelim ..

 

Misafir.....

 

Misafirim olur musun bu gece  sözüne karşılık bu zorlu süreçten sonra sizleri Allahın izniyle evimde  ağırlamaktan mutluluk duyarım , karşıya verilecek en güzel söz. Hem onun sağlığı icin hem de kendi sevdiklerin için.

 

Semt pazarları

 

Devletin her kademesi gece gündüz mücadele ederken malesef bizler yeterince destek olamıyoruz. . Bizlerde  Valiliğin  , Belediyenin mücadele uygulamalarına , uyguladıkları tedbirlere onlar kadar destek olmalıyız ki birlikte bu lanetten el birliği ile kurtulalım..  semt pazarlarında maskesiz gezen kardeşim , sosyal mesafeyi yok eden  kol kola gezen kardeşim, pazardan evine sevdiklerine virüsü taşımadığın ne malum?

 

Vurdum duymaz hareketlerimiz  yüzünden ;

 

Yüzlerce insan işsiz kaliyor

Yüzlerce sevdiklerimiz ölüyor.

Yüzlerce hastamiz yoğun bakımda

Yüzlerce  yetim öksüz kardeşlerimiz oluyor

Yüzlerce ev  yikiliyor.

Yüzlerce saglikci bizler için ölüyor

 

Dünya da ülkemizde  Corona yükseliyor aynı şekilde ilimizde ilçemizde bundan payına düşeni alıyor her gün  bi sevdiğimiz elimizden uçup gidiyor Bunun sebebi bilinçsizce ortalıkta "corona yalandır"  " corona yoktur"  "ölümden korkmuyorum " diye dolaşan kara cahiller aramızdaki seri gezgin katillerdir.

 

Cumalı SABIRLI

YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum