içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Hiç Yoktan İyidir..

Bir şey olamıyorsanız bile, bir hiç olun bari..

Hayatımızın her ânı farklı bir anı olarak zihnimizin derinliklerinde yer alır ve en acı hatıralarında, en mutlu anlarımızı da unutmayız unutamayız.

Ama unuttuğumuz, unutmak istediğimiz bir şey var ki nefsimiz, onu bize hep unutturmaya çalışır ve biz de çok kolay aldanırız...

Herkesi almış bir benlik duygusu, abartlı bir telaş, bir gösteriş merakı, bir kendini bilmezlik, bir kibir, bir ego, bir aşağılık kompleksi ve dahası...

İnsanoğlu unutuyor, bir damla suda hayat bulduğunu ve yine unutuyor bir damla suda can verebileceğini ve kibirinin kabirde son bulacağını..

kısacası ölümü hatırlamak dahi istemiyoruz.

 

Hz Mevlana derki; Bu dünyada herkes bir şey olmaya çalışırken,sen hiç ol...

 

Menzilin yokluk olsun. İnsanın çömlekten farkı olmamalı,nasıl ki çömleği ayakta tutan dışındaki biçim değil,içindeki boşluk ise,insanı ayakta tutanda benlik zannı değil hiç'lik bilincidir.

 

Malesef bunu bile beceremeyen insanlar var hayatımızın bir çok köşesinde , günümüzde çevremizdeki çoğu insan şekilden ibaret, mesele bir şey olmaktan ziyade "bir hiç" kıvamında kalabilmekte.

 

Sonuç olarak neymiş, bir "hiç" olun ama  bize şekil yapmayın, biçiminiz şekliğiniz değil, kişiliğiniz ve karakterinizle ön planda olun.

 

Bir şey olamıyorsanız bile, bir hiç olun bari..

 

Hiç yoktan iyidir..

YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum